кардиолог

14:00 06-04-2002 / Олег, обратиться

Добрый день! Скажите, есть ли у Вас опыт применения препарата "НОРВАСК", насколько он еффективен, есть ли необходимость в комбинированной терапии?

Ответы

# 23:48 08-04-2002 Мацкеплишвили С.Т., обратиться
Норваск - "золотой сандарт" среди "периферических" блокаторов кальциевых каналов, обладающий высокой эффективностью, небольшим количеством осложнений и побочных эффектов и . .. довольно высокой ценой, которая ПОЛНОСТЬЮ соответствует его качест_____________________
# 20:20 10-04-2002 Grumbler, обратиться
Dear Dr Simon, I hope my friend George P. hasn't bored you to death with his demands and educated guesses. He's a bit jittery, who wouldn't be with obvious doubts about his by- passes.
My request is to give him my documents with your conclusion if any. I've got the feeling that in May I'll revisit you.
Thanks and good luck.
# 12:57 11-04-2002 Мацкеплишвили С.Т., обратиться
Dear E. A. ! Your friend is now completely immersed in the “ hostile” diagnostic environment having little time to relax and think about bypasses (although that’ s his primary concern). I believe we he could have our conclusion by the end of the week but the preliminary results did not show any “ urgent” abnormality. I will give him the documents and look forward towards your visit. My best wishes, S. M.