терапевт

20:23 30-05-2000 / Sergey, обратиться

Где можно узнать о содержимом "Сумки парамедиков" за рубежом?

Ответы

# 01:41 31-05-2000 not found, обратиться
В.В.Василенко: Ищите по следующим адресам:
1. Paramedic & EMT-Intermediate: National Standard Curricula Revision Project
2. EMT-Paramedic: National Standard Curriculum -Final Version
3. The National Association of Emergency Medical Technicians
4. Конференция The National Paramedic Society/A Division of the National Association of EMTs