диетолог

14:03 19-10-2003 / Катя, обратиться

Здравствуйте, у меня такая проблема: мой желудок порою просто не переваривает пищу, стула нет иногда до 4- х дней и ничего не помогает = ( даже слабительные и клизмы

Ответы

# 15:35 19-10-2003 Ak, обратиться
How old are you? Main concern is to rule out malignancy. Dispepsia is an indication for endoscopy. Additionally, stool should be checked for hemoccult blood. If stool is positive for blood, colonoscopy should be done. Hope you can translate and read this. Good luck.
# 00:11 22-10-2003 Катя, обратиться
мне 20